۲۲ دوره کارآفرینی برتر ایران در سال ۱۴۰۱ [تخفیف]

۲۲ دوره کارآفرینی برتر ایران در سال ۱۴۰۱ [تخفیف]

بهترین دوره کارآفرینی یا دوره های وب آفرینی در ایران کدام است؟ دقیقاً کدام نوع مناسب من خواهد بود؟ فردی که قرار است آموزش ببیند باید بداند که در بازار چه دوره هایی وجود دارد و دقیقاً کدام مناسب آنها است. در ادامه دوره‌های کار آفرینی اینترنتی و دوره‌های کارآفرینی آفلاین (بدون نیاز به اینترنت) خدمت شما معرفی خواهد شد.

با توجه به چالش ها و دغدغه زندگی اجتماعی و اقتصادی جامعه امروزی بدون شک برپایی یک کسب و کار به هیچ وجه آسان نیست. با وجود اینکه در تفکر کارآفرینی نسبت به گذشته تغییرات قابل توجهی روی داده، با این حال حرکت به سمت فرصت های بی نظیر شغلی غیرممکن به نظر نمی رسد. اما مسیر پرتنش و نامشخص کسب و کار، موانع، فشارهای بی امان روحی، خطرات همه و همه اعتماد به نفس کارآفرینان را تحت تاثیر قرار داده است و در بسیاری موارد کورسوی ایده های ناب آنها را خاموش می کند.

آری سخت به نظر می‌رسد. اما باید توجه داشت که پذیرش چنین ریسکی ارزشش را دارد. کارآفرین را می توان یک هنرمند نیز خطاب کرد. چون که قصد دارد به صورت هنرمندانه شغل ایجاد کند و برای کسب سرمایه خود را به خطر بیاندازد.

وقتی کلمه خطر به گوشتان می خورد احساس ضعف می کنید اما نگران نباشید راه کارهایی وجود دارند که خطرات و ریسک های گام نهادن به عرصه کارآفرینی را به میزان زیادی کاهش می دهد. حال اگر در این مسیر صبر پیشه کنید مطمئنا دیگر نیازی نیست تا برای رئیس تان کار کنید، مدیریت زمان، حرفه و فرصت های پیش رو دیگر از آن شماست. البته در ابتدای راه شاید برایتان دشوار باشد اما همه چیز بر عهده شماست و مسئولیت این مسیر پر پیچ و خم را بایستی به تنهایی به دوش بکشید. ما در این مقاله قصد داریم به معرفی ۲۰ دوره کارآفرینی اینترنتی (آنلاین) و آفلاین بپردازیم تا مسیر دشوار را کوتاه تر کنیم و خود باوری را با استفاده از گزینه های پیش رو ارتقا دهیم.

کارآفرینی اینترنتی چیست؟

با جهانی شدن وب، بسیاری از کاربران می توانند با راه اندازی کسب و کار خود و مدیریت آن در این بستر به درآمد قابل توجهی دست پیدا کنند. از آنجایی که اینترنت بسیار ارزان است و به سادگی می توان کسب و کار خود را بواسطه این بستر معرفی نمود از این رو کاربران می توانند با فروش خدمات و محصولات از این طریق به درآمدزایی برسند. به عبارت دیگر اینترنت امکان دسترسی کسب و کارها به مشتریان هدف را با حداقل هزینه فراهم کرده است.

در ۱۸ دقیقه از ۵۰ کارآفرین مشاوره بگیرید

۱) معرفی سایت های برتر کار آفرینی اینترنتی

برخی سایت های ایرانی با هدف ترغیب و ایجاد اشتغال برای افراد جویای کار و علاقه مندان فعالیت در توسعه روند فروش و بازاریابی اینترنتی راه‌انداری شده اند و با ایجاد محتواهای اختصاصی متنی و تصویری و همچنین برگزاری برخی دورهای آنلاین و حضوری سعی بر آن دارند که آموزشهایی با کیفیت و در سطح جهانی را در اختیار کاربران قرار دهند.

معرفی دوره جامع وب آفرینی (کارآفرینی آنلاین) – مدیر وب

سایت مدیر وب که یکی از معروفترین سایت های برگزار کننده دورهای آنلاین و حضوری برای کسب و کارهای اینترنتی است، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۳ شروع کرده است. رسالت اصلی این سایت رشد کیفی در کسب و کارهای اینترنتی ایران و همچنین توسعه بازاریابی اینترنتی و روند فروش است.

از دورهای کارآفرینی اینترنتی مدیر وب می توان به دوره جامع وب آفرینی اشاره کرد گه با گذراندن این دوره کارآموزان خواهند توانست کسب و کار آنلاین خود را راه اندازی کنند و به کسب درآمد بپردازند.

دوره وب آفرینی که به عنوان یک دوره جامع برای کارآفرینی آنلاین شناخته می شود از شش بخش اصلی تشکیل شده است. علاقه مندان می تواند تمامی دوره را به صورت یکجا و یا بخش بخش و با توجه به نیاز خود دریافت کنند.

تمامی این دوره‌ها توسط مهندس مهران منصوری فر تدوین و ارائه شده است. براساس گفته های مهندس مهران منصوری فر، وی تمامی تجربیات و شکست هایی که در طول فعالیت حرفه ای خود داشته است را در این دوره بازگو کرده است. همچنین در بخش دیگری از دوره های آموزشی به سوالات مشارکت کنندگان در این دوره پاسخ می دهد.

معرفی دوره جامع سایت برتر – میهن وردپرس

میهن وردپرس یکی از سایت های فعال در زمینه آموزش کارآفرینی اینترنتی است که فعالیت خود را از تابستان سال ۱۳۹۴ آغاز کرد. رسالت اصلی آن کمک به مدیران سایت و طراحان وب بود تا با آموزش کار اینترنتی رایگان به آنها کسب و کار خود را توسعه دهند.

یکی از اصلی ترین اهداف میهن وردپرس این است که مقالات و محصولات دست اول در زمینه آموزش وردپرس را در اختیار کاربران قرار دهد تا آنها بتوانند با استفاده از آموزش های دوره ای این وب سایت در این حوزه به درآمد زایی برسند. نام این دوره آموزشی میهن ورد پرس “دوره جامع سایت برتر” است.

این دوره بیش از ۱۳۰ ساعت بوده که به صورت غیر حضوری و از طریق کلاس های ضبط شده ارائه می شود. مدرس آن رضا حسینی راد است که به عنوان نویسنده کتاب شاه کلید سئو و مشاور کسب و کارهای اینترنتی فعالیت می کند.

معرفی سایت و دوره‌های همیار وب

یهن وردپرس یکی از سایت های فعال در زمینه آموزش کارآفرینی اینترنتی است که فعالیت خود را از تابستان سال ۱۳۹۴ آغاز کرد. رسالت اصلی آن کمک به مدیران سایت و طراحان وب بود تا با آموزش کار اینترنتی رایگان به آنها کسب و کار خود را توسعه دهند.

یکی از اصلی ترین اهداف میهن وردپرس این است که مقالات و محصولات دست اول در زمینه آموزش وردپرس را در اختیار کاربران قرار دهد تا آنها بتوانند با استفاده از آموزش های دوره ای این وب سایت در این حوزه به درآمد زایی برسند. نام این دوره آموزشی میهن ورد پرس “دوره جامع سایت برتر” است.

این دوره بیش از ۱۳۰ ساعت بوده که به صورت غیر حضوری و از طریق کلاس های ضبط شده ارائه می شود. مدرس آن رضا حسینی راد است که به عنوان نویسنده کتاب شاه کلید سئو و مشاور کسب و کارهای اینترنتی فعالیت می کند.

معرفی سایت مدیر سبز

شرکت مدیر سبز فعالیت حرفه ای خود را از سال ۱۳۸۸ آغاز کرد. زمینه فعالیت این سایت در ارتباط با آموزش تولید محتوا، دیجیتال مارکتینگ و مدیریت بازار یابی است و با ارائه خدماتی مانند ارائه محصولات آموزشی، برگزاری دوره های بازار یابی اینترنتی، فروش، مدیریت، تبلیغ نویسی، طراحی سایت و اپلیکیشن سعی در ایجاد فرصت های شغلی برای کاربران دارد.

ژاکت آکادمی

ژاکت آکادمی خود را به عنوان مرجعی قدرتمند برای ارائه محصولات دیجیتال معرفی کرده است. از محصولات این وب سایت می توان به آموزش وردپرس، سئو، آموزش دیجیتال مارکتینگ و آموزش بازار یابی اشاره کرد.

برخی از دورهای آموزشی ژاکت آکادمی به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است و بسیاری از دوره های دیگر آموزشی به صورت تخفیف ۱۰ الی ۳۰ درصدی ارائه می شود و هزینه هر دوره نیز متفاوت است.

مدیر عامل این شرکت مهندس وحید بهرامی است که تدریس برخی از دوره های آموزشی را نیز بر عهده دارد. البته چندین مدرس دیگر نیز در این وب سایت به تدریس دورهای آموزش ذکر شده می پردازند. کاربرانی که مهارت خاصی در زمینه برنامه نویسی و یا دیجیتال مارکتینگ دارند می توانند با ژاکت آکادمی همکاری داشته باشند.

ژاکت آکادمی علاوه بر تولید فیلم های آموزشی خدمات دیگری نیز از جمله تولید محتوا، طراحی گرافیک، خدمات سئو و طراحی سایت نیز برای کاربران ارائه می دهد.

کارآفرین شو

دپارتمان کارآفرین شو، در سال ۱۳۹۳ تاسیس شده و رسالت خود را در جهت بهبود و ارتقا سطح آموزشی کشور با اتکا به اساتید مجرب و موسسات عالی هدف گذاری کرده است. این پلتفرم با برگزاری دوره های آموزشی و علمی کاربردی مبتنی بر بستر آنلاین، قصد دارد تمامی کاربران از هر نقطه کشور را تحت پوشش خدمات آموزشی خود قرار دهد.

دوره های کارآفرینی این سایت شامل گردشگری، توریسم، معماری و عمران، کامیپوتر و نرم افزار، فنی مهندسی، هنری، زبان های خارجی، کشاورزی و شیلات، روانشناسی، مراقبت و زیبایی، بهداشت و سلامت و استاندارد است. کارآموزان پس از طی دورهای مجازی گواهینامه مهارت دریافت می کنند.

دانشکده کارآفرینی

دانشکده کارآفرینی در سال ۱۳۸۸ فعالیت خود را آغاز کرد و تاکنون برگزاری ۶۸ دوره MBA را با موفقیت پست سر گذاشته است. همچنین این وب سایت از سال ۱۳۹۳ بیست دوره DBA با همکاری شرکت نفت و با گرایش انرژی برگزار کرده است.  

رسالت اصلی دانشکده کارآفرینی ایجاد انگیزه برای کاربران حاضر در دوره ها برای حضور در اجتماع، تحول نگرش و موفقیت در کسب وکار است. در پایان دوره به دانش پژوهان گواهی نامه حرفه ای دو زبانه از طرف دانشگاه تهران اعطا می شود که بسیاری از کشورهای دنیا اعتبار آن را تایید می کنند. 

اکثر دورهای  MBA، DBA دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران به صورت حضوری و آنلاین برگزار می شود و هزینه هر دوره متنفاوت است و دانش آموختگان می توانند هزینه را به صورت نقدی و اقساطی پرداخت کنند. 

فن پردازان

موسسه آموزش عالی فن پردازان در زمینه های مدیریت و حسابداری، فناوری اطلاعات، هنر، معماری، حقوق و زبان های خارجی فعالیت می کند و به دانش آموختگان خود مدرک معتبری که تاییدیه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را دارد، ارائه می دهد. دوره ها به صورت حضوری و مجازی برگزار می شود و هزینه هر کدام از دوره ها متفاوت است.

بهترین ایده

بهترین ایده یکی از وب سایت هایی است که دوره های پولساز در عصر دیجیتال را در اختیار کاربران قرار می دهد. در این دوره ها به متقاضیان، مهارت های بازاریابی اینترنتی، طراحی سایت، کسب درآمد از شبکه های اجتماعی را آموزش می دهد.

موسس این سایت ایمان قاصدیان است که مدرک دکتری MBA دارد که دوره کسب و کار اینترنتی پولساز را در یک دوره ۹۰ روز به صورت حضوری ارائه می دهد. این وب سایت امکان دسترسی به دوره های غیر حضوری و آنلاین را برای آن دسته از کاربرانی که امکان حضور در کلاس را ندارند را نیز فراهم کرده است.

دوره های آموزشی وب سایت بهترین ایده از دو مجموعه آموزشی کاملا مجزا تشکیل شده است. بخش اول مربوط به دوره رایگان کسب و کار اینترنتی است که در آن به افرادی که دانش و تجربه کافی در زمینه کسب و کار اینترنتی را ندارند اطلاعات مفیدی ارائه می شود. مجموعه دوم، دوره های آموزشی پولساز نام دارد که درباره کسب و کارهای اینترنتی پولساز، تبدیل ایده به محصول و خلق استراتژی کسب و کار آموزش هایی را ارائه می دهد. هزینه این بخش در مجموع یک میلیون تومان است که در ایام خاصی از سال تخفیف های ویژه ای را به کاربران خود ارائه می دهد.

میدون

میدون خود را به عنون سامانه جامع هدایت، آموزش و پشتیبانی کسب و کار معرفی می کند. این سایت در زمینه آموزش فنی، تحلیل های مالی، تحقیقات بازار و ریسک فعالیت دارد. رسالت اصلی این پلتفرم افزایش فروش، ایجاد کارآفرینی در فضای دیجیتال، افزایش صادرات در بخش های کشاورزی و دامپروری، مشاوره روانشناسی بازار و افزایش اطلاعات مالی و حقوقی برای ممانعت از شکست صاحبین کسب و کار است.

میدون در این راستا با برگزاری کارگاه های حضوری و مجازی با استفاده از مجرب ترین اساتید و کارآفرینان باسابقه سعی دارد آموزش جامعی در رابطه با کسب و کارهای خانگی، کشاورزی، صنعت و بازرگانی در اختیار کاربران قرار دهد. از این رو توانسته است فرصت های کسب و کار را در ۴۲۹ شهرستان کشور شناسایی کرده و تحلیل های کارشناسی دقیق در این ارتباط ارائه دهد.

خود ساخته

سایت خودساخته ارائه دهنده دوره های صفر تا صد توسعه کسب و کار است که در آن ایده شروع بدون سرمایه، بازاریابی، مدیریت و رشد کسب و کار را آموزش می دهد. مدرس این دوره دکتر کاویانی است که از سوابق کاری آن می توان به موسس و مدیر عامل مجموعه مکتبستان، هیواگالری و سایت خود ساخته اشاره کرد. او همچنین یکی از بهترین سخنرانان انگیزشی یا به عبارتی دیگر مربی موفقیت است.

دوره های سایت خود ساخته متشکل از دو بخش کلی است که یک بخش آن به طور رایگان عرضه می شود و شامل سرفصل هایی برای موفقیت در کسب و کار و ایده هایی برای کسب و کار است. بخش دوم به صورت پکیج دوره های ثروت ساز است که در این دوره آموزش هایی برای کسب ثروت به سبک دکتر کاویانی ارائه می شود.

مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف

مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف در سال ۱۳۷۹ تاسیس شد. رسالت اصلی این مرکز، افزایش روحیه کارآفرینی در بین دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه و ارتقا سطح معلومات تخصصی در ارتباط با کسب و کارها است. در این راستا تمرکز اصلی آن بر دو گروه عمده است که ارائه خدمات کارآفرینی و ارائه خدمات شغلی را شامل می شود.

مرکز کارآفرینی دانشگاه شریف در چند سال اخیر اقدام به برگزاری برخی دوره های هدفمند جهت ایجاد کسب و کار نوین کرده است که از جمله آنها می توان به کارگاه آموزشی جذب مشتری، کارگاه آموزشی توسعه نام تجاری، دوره آموزشی آشنایی با رویکردهای جهانی عناصر حیاتی معدنی و فرصت های فناورانه کسب و کار پیرامون آن، دوره آموزشی الزامات کارآفرینی و در نهایت دوره آموزشی اکوسیستم کارآفرینی اشاره کرد.

۲) دوره های کارآفرینی آفلاین (بدون نیاز به اینترنت)

آموزش تکنولوژی و شیوه های چاپ پرینت مگ

صنعت چاپ عنوان سومین صنعت برتر و پر درآمد در جهان را به خود اختصاص داده است. از این صنعت در دنیای تجارت به وفور استفاده می شود و نقش آن در توسعه فرهنگ و نشر و بسته بندی بسیار حائز اهمیت است.

از این رو وب سایت چاپ فلکسو رسالت خود را در آموزش صنعت چاپ و بسته بندی برای کارآموزان قرار داده است. چاپ عمومی شامل دو دسته هنری و تجاری و کاربردی است. چاپ هنری به چاپ هایی در تعداد و تیتراژ پایین اشاره دارد که مواردی از قبیل سینوگرافی، کالکوگرافی، لیتوگرافی و سیرگرافی را شامل می شود.

در بخشی از آموزش در این دوره به چاپ های تخصصی تعلق می گیرد و با بررسی فرایند کلی یک پروژه چاپی ادامه پیدا می کند. یک فرایند چاپ شامل سه مرحله پیش از چاپ، چاپ و پس از چاپ است. این دوره آموزشی با ویدئوهای آموزشی از روند چاپ های اتوماتیک و غیراتوماتیک و پرداختن به انواع چاپ های کاربردی و نشر و بسته بندی خاتمه می یابد.

این دوره کارآفرینی توسط سایت پرینت مگ ارائه شده است و کاربران می توانند به صورت رایگان از آن استفاده کنند این دوره توسط حمید رضا پیوندی کارشناس و مدرس در زمینه چاپ تدریس می شود.

آموزش تولید نان حجیم و نیمه حجیم آموزشگاه آریا تهران

نان به عنوان یکی از مواد غذایی پر مصرف در سبد غذایی ایرانیان شناخته می شود. کیفیت این ماده غذایی مهم در زندگی و سلامت مردم بسیار حائز اهمیت است. همین عامل به دلیلی برای توسعه بیشتر این حوزه و استفاده از نیروی متخصص تغذیه در این صنعت تبدیل شده است.

دوره آموزشی تولید نان حجیم و نیمه حجیم با استفاده از تجربه متخصصین این حوزه برگزار شده است. بخش اولیه این دوره، به بیان مشکلات و چالش های موجود در تولید نان حجیم توسط اساتید مجرب در این زمینه اختصاص یافته است.

در ادامه این دوره، متخصصان ترفندهای مهی را در رابطه با این صنعت و موفقیت در آن ارائه می کنند و منابع مهم آموزشی برای کسب اطلاعات مفید و کاربردی در رابطه با تولید نان حجیم معرفی می شود. مباحث مطرح شده در این دوره متناسب با نیازمندی های بازار کار بوده و تهیه و تنظیم سرفصل های آن تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای صورت گرفته است.

دوره کارآفرینی نان حجیم و نیمه حجم توسط مجتمع فنی آریا تهران ارائه شده و کلاسها به صورت حضوری و مجازی برگزار می شوند. هزینه این دوره ۱٫۹۰۰٫۰۰۰ تومان است.

آموزش کشت و پرورش گیاهان دارویی

استفاده از گیاهان دارویی در درمان بیماری ها از زمان های بسیار دور مورد توجه بوده است. امروزه نیز بسیاری از مردم برای در امان ماندن از عوارض داروهای شیمیایی به استفاده از این گیاهان روی آورده اند. با این حال، عدم آشنایی با خواص و نحوه استفاده از این گیاهان ممکن است مشکلاتی را بوجود بیارود.

از آنجایی که کشت و پرورش گیاهان دارویی مقوله ای تخصصی است و با افزایش اقبال عمومی نسبت به استفاده از این گیاهان و همچنین کشت و پرورش آنها، برگزاری یک دوره آموزشی کشت و پرورش گیاهان دارویی به عنوان یک ضرورت در دستور کار وب سایت آتی نگر مهر قرار گرفته است.

این دوره آموزشی با معرفی چند کتاب مهم در مورد مباحث گیاهان داوریی شروع می شود. در ادامه اساتید متخصص و با تجربه در این حوزه، مطالبی را با هدف آشنایی بیشتر مردم با گیاهان دارویی و آگاهی از عوارض احتمالی آنها که اغلب در اثر فرآوری یا میزان مصرف آنها ممکن است بوجود بیاید، بیان می کنند.

همچنین با توجه به افزایش گرایش مردم به استفاده از گیاهان دارویی، ایده پرورش این گیاهان برای جلوگیری از انقراض آنها توسط بسیاری از متخصصان این حوزه مطرح می شود که نکات مورد نیاز برای پرورش گیاهان آموزش داده شده و توضیح داده می شود.

دوره با ارائه تعریفی از گیاهان دارویی ادامه پیدا می کند و گیاهانی با شرایط زیر به عنوان گیاه دارویی شناخته می شوند:

حاوی مواد موثر باشد
نام گیاه در داورنامه آمده باشد
کاربرد آن در درمان یا پیشگیری مورد تایید باشد
از آنجایی که برخی از گیاهان دارویی به صورت مستقیم مورد استفاده قرار می گیرند، بنابراین بایستی اثرات مطلوب آن اثبات شود و دارای شرایط ایده آل برای قرار گیری در سبد مصرف مردم باشند. شرایط ایده آل برای یک داروی گیاهی در این دوره های آموزشی شرح داده می شود.

مرحله پایانی این دوره به آموزش روش های فرآوری گیاهان دارویی اختصاص می یابد. همچنین به بیان تفاوت میان مراحل برداشت و بهره برداری پرداخته می شود. اهمیتی که زمان برداشت گیاهان دارد و تاثیر این زمان بر حفظ مواد موثر و خواص گیاهان نیز مورد بحث قرار می گیرد. در مبحث پایانی تولید نشاء آموزش داده شده و گیاهان دارویی معرفی می شوند. مطالب در این دوره آموزشی در مدت ۹۰ ساعت و در قالب بسته آموزشی ارائه شده است.

آموزش پرورش قارچ خوراکی

قارچ به عنوان یک ماده غذایی پرخاصیت آنگونه که باید جایگاه خود را در میان مردم پیدا نکرده است. با این حال، تولید قارچ طی سالیان اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. اما پرورش قارچ و موفقیت در آن، مستلزم کسب اطلاعاتی در این حوزه است تا با استفاده از تجربیات افراد متخصص در این زمینه بتوان کار پرورش قارچ را به خوبی به پیش برد.

در دوره آموزشی وب سایت دیتا قارچ ابتدا به جایگاه و اهمیت پرورش قارچ در ایران پرداخته می شود و خواص ضد سرطانی قارچ مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. با توجه به اینکه پرورش قارچ هنوز در ایران به نقطه اشباع نزدیک نشده است، با فعالیت در این زمینه می توانید کسب و کار خود را آغاز کنید.

مبحث دیگری که در این دوره آموزشی مطرح می شود، وسایل و تجهیزاتی است که برای شروع این کار موردنیاز است. این وسایل و تجهیزات شامل تجهیز و راه اندازی سالن، قفسه، کولرگازی و آبی، دستگاه مه پاش و سم پاش می شود.

بعد از معرفی وسایل، نوبت به برآورد هزینه تقریبی شروع این کار می رسد. مساحتی که برای ایجاد یک کسب و کار پرورش قارچ به صورت خانگی و صنعتی مورد نیاز است، قطعا متفاوت خواهد بود. استانداردهای لازم و نور محیط نیز از جمله مطالب دیگر بیان شده در این دوره هستند. نحوه برگزاری کلاسها به صورت مجازی خواهد بود و شهریه دوره ۷۳۹ هزار تومان در نظر گرفته شده است

پرورش پرندگان زینتی

پرورش پرندگان زینتی را می توان یکی از فعالیت های پرهیجان و سرگرم کننده دانست. این کار که امروزه به عنوان یک کسب و کار و تجارت پر رونق نیز شناخته می شود، می تواند سود سرشاری را برای افراد علاقه مند به این حوزه فعالیتی در بر داشته باشد.

علاقه بسیاری از افراد به نگهداری از پرندگان زینتی، باعث ایجاد فرصت های شغلی متعدد در این زمینه شده است. با این حال، برای فعالیت در این زمینه شما نیاز به اخذ مجوزهای لازم از جهاد کشاورزی یا دامپزشکی دارید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نگهداری و پرورش پرندگان بایستی در دروه های آموزشی که برای این منظور در نظر گرفته شده است، شرکت نمایید.

در این دوره ها شما با انواع پرندگان زینتی، نیازهای غذایی و نحوه نگهداری و پرورش آنها آشنا خواهید شد. از جمله پرندگانی که نگهداری و پرورش آنها به عنوان پرندگان زینتی رواج دارد می توان به عروس هلندی، قناری، کاسکو، مرغ عشق و طوطی برزیلی اشاره کرد.

دوره کارآفرینی پرندگان زینتی توسط سایت راشا افق ارائه شده و به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار می شود.

دوره آموزشی اینترنت اشیاء

عبارت اینترنت اشیاء طی سالهای اخیر در میان علاقه مندان به دنیای تکنولوژی بسیار پرکاربرد بوده است. دنیای اینترنت اشیاء دنیایی بسیار جالب است که توانسته افراد بسیاری را جذب استفاده از این فناوری کند.

این فناوری به شما امکان می دهد تا از راه دور بسیاری از امورتان را در کنترل خود نگه دارید. برای مثال زمانی که خانه نیستید با استفاده از این فناوری می توانید مواردی مانند دما، نور و … را از راه دور مشاهده کنید و با استفاده از گزینه های موجود، در تنظیمات آنها تغییراتی اعمال کنید.

اینترنت اشیاء به عنوان یک تکنولوژی نوظهور موارد کاربرد بسیاری دارد و علاوه بر منازل و کارخانه ها، در صنایعی دیگر مانند کشاورزی، پزشکی، حوزه امنیت و … نیز مورد استفاده قرار می گیرد. توسعه این فناوری علاوه بر فراهم کردن زمینه رفاه و آسایش انسان ها، به عنوان یک منبع درآمدی برای کارشناسان این حوزه نیز به شمار می آید. متخصصان این فناوری با راه اندازی سیستم اینترنت اشیاء در مکان های مختلف می توانند از این طریق به درآمد قابل توجهی دست پیدا کنند.

این فناوری در حال حاضر در ایران تقریبا نوپاست. به همین خاطر راه اندازی پروژه های مرتبط با این فناوری می تواند بسیار سودده باشد. با این حال، لازمه فعالیت در این حوزه، کسب اطلاعات کامل از نحوه فعالیت در آن و فراگیری این فناوری به صورت تخصصی است.

از این رو، دوره آموزشی اینترنت اشیاء برای افراد علاقه مند به این حوزه برگزار می شود. این کارگاه آموزشی امکان آشنایی اولیه با اینترنت اشیاء را فراهم آورده و متقاضیان فعالیت در این کسب و کار را با سخت افزارهای موردنیاز برای راه اندازی آن آشنا می کند.

دوره آموزش اینترنت اشیاء شامل سه فصل و ۱۸ درس است که در قالب یک فیلم آموزشی ارائه می شود. این دوره توسط سایت آیزنکس ارائه می شود و هزینه ثبت نام در آن با ۴۰ درصد تخفیف ۱۸۹ هزار تومان است.

دوره آموزشی پرورش گل و گیاه زینتی

گل و گیاه از زیبایی های منحصر به فرد طبیعت هستند که احساسی توأم با آرامش و نشاط را برای انسان به ارمغان می آورند. شاید به نظر خیلی ها نگهداری و پرورش گل و گیاه کاری خیلی ساده و پیش پا افتاده باشد، اما قطعا این فعالیت نیز به نوبه خود دارای پیچیدگی هایی است. شما می توانید برای آغاز فعالیت حرفه ای در این زمینه از دروه های آموزشی وب سایت دپارتمان گل و گیاه که توسط متخصصان فعال در زمینه پرورش گل و گیاهان زینتی برگزار می شود، شرکت کنید و با کسب اطلاعات تخصصی، موفقیت خود در این زمینه را تضمین نمایید.

در ابتدای این دوره های آموزشی، اساتید این حوزه شما را با انواع کشت آشنا می کنند. به مزایای مهم کشت در فضای گلخانه ای می پردازند. از جمله اینکه امکان کنترل پارامترهایی مانند دما، نور و اقلیم در کشت گلخانه ای بسیار آسان تر از کشت در فضای باز است. احداث سازه استاندارد از دیگر عواملی است که می تواند موفقیت شما در پرورش گل و گیاه زینتی را تضمین کند. آنالیز خاک، میزان زهکش، آزمون ها و آزمایش های اولیه نیز مؤلفه های دیگری هستند که در موفقیت کشت گلخانه ای بسیار موثر واقع می شوند.

سرمایه گذاری در این کسب و کار و صادارت محصولات، مبحث دیگری است که در این دوره ها مورد بررسی قرار می گیرد. ارائه نکات مهم در رابطه با فروش گل و گیاه و معرفی کشت هیدروپونیک (بدون خاک) به عنوان بخش پایانی این دوره در نظر گرفته شده است.

دوره آموزشی پرورش ماهی های زینتی

امروزه نگهداری از ماهی های زینتی در منازل به طور قابل توجهی رواج پیدا کرده است و خرید و فروش ماهی های زینتی به عنوان یک شغل پردرآمد شناخته می شود. از این رو، کسب و کار مربوط به پرورش ماهی های زینتی نیز به دلیل گردش مالی بالا در این بازار با رونق قابل توجهی مواجه شده است.

از آنجایی که پرورش ماهی های زینتی در مقایسه با سایر جانداران، چالش های محیطی کمتری به همراه دارد، بسیاری از افراد علاقه مند به این حوزه، تکثیر و پرورش ماهی زینتی را در خانه به عنوان کسب و کار خانگی انتخاب می کنند. با این حال لازمه موفقیت در این حرفه نیز تخصص و مهارت کافی است. پرورش ماهی زینتی در قالب طرح های اشتغال زایی، نیازمند سرمایه اولیه قابل توجهی نبوده و صرفا با چند آکواریوم می توان اقدام به پرورش ماهیان زینتی در خانه کرد.

دوره کارآفرینی پرورش ماهی زینتی و آکواریومی توسط سایت ماهی ارائه می شود. در این دوره به صورت تئوری و عملی به بیان روش های نوین و مکانیزه پرورش ماهی های زینتی پرداخته شده و بر بیوتکنیک تکثیر مصنوعی گونه های ماهی های زینتی وارداتی تاکید می شود.

دوره کارآفرینی بازاریابی محتوا

دوره کارآفرینی بازاریابی محتوا به منظور آموزش تولید محتوای مناسب برای سایت ها و معرفی برخی از نرم افزارها راه اندازی شده است. در این دوره متخصصانی از این حوزه، مهارت هایی را در زمینه بازاریابی تولید محتوا به متقاضیان ارائه می دهند. تسلط کارآموزان به مهارت های سئو از دیگر مباحثی است که در این دوره کارآفرینی به آن پرداخته می شود. در طول این دوره، شما می توانید به درکی اساسی از تحقیق در مواردی مانند کلمات کلیدی، ایجاد پیوند و اصول و نحوه ایجاد و راه اندازی یک وب سایت مناسب برسید.

در این دوره، کارشناسان تجارت الکترونیک تمام انواع بازاریابی را مورد بررسی قرار داده و شرکت کنندگان در این دوره را با اصول بازاریابی آنلاین و حضوری آشنا می کنند.

دوره کارآفرینی بازاریابی محتوا توسط سایت کارآفرین آریا با نام تجاری جزیره کارآفرینی و در قالب ویدئو و پکیج های غیرحضوری ارائه می شود. مدرس این دوره آموزشی دکتر شمس الدین یوسفیان است.

دوره کارآفرینی گردشگری

گردشگری و صنعت توریسم یکی از منابع درآمدی قابل توجه در اقتصاد هر کشوری است. نوآوری و کارآفرینی در این زمینه می تواند یک گام موثر برای ایجاد زمینه اشتغال در این حوزه باشد. با این حال، موفقیت در این زمینه نیز نیازمند استفاده از تجارت و راهنمایی های اساتید مجرب فعال در زمینه گردشگری است.

متقاضی با شرکت در این دوره آموزشی با مفاهیم پایه ای کارآفرینی، خصوصیات یک کارآفرین، کارآفرینی در گردشگری، نحوه استفاده از فرصت های موجود در حوزه گردشگری، ثبت شرکت گردشگری و قوانین آن، کاربرد برند در صنعت توریسم و … آشنا خواهد شد.

مباحث در این دوره به صورت گام به گام و توسط اساتید مجرب ارائه می شوند. دوره آموزشی گردشگری تحت عنوان کارآفرینی در گردشگری از ایده تا واقعیت توسط سایت طبیعت و با تدریس اشکان بروج ارائه شده است. مدت زمان دوره ۳ ساعت بوده و به صورت تئوری برگزار می شود.

جمع بندی

سعی شد دوره های موجود درباره کار آفرینی را خدمت شما معرفی کنیم و دلیل متفاوت بودن دوره ها این بود راحت تر بتوانید علاقه و حوزه کاری خود را پیدا کنید و دوره آموزشی خودتان را پیدا کنید. قطعا آموزش دیدن کمک می کند تا سریع تر مسیر کارآفرینی را طی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *