فواید شگفت‌انگیز تماشای ستاره‌ها چیست؟

تماشای ستاره‌ها راهی عالی برای گذراندن وقت با خانواده است. خوشبختانه با پیشرفت علم و تکنولوژی امکان استفاده از تلسکوپ های با کیفیت فراهم شده است، و امروزه بهتر از قبل به ستاره ها می‌توان نگاه کرد ؛ اما می‌دانستید که نگاه‌کردن به سمت آسمان شب فوایدی برای سلامتی شما نیز داشته باشد؟ در ادامه در مورد فواید شگفت‌انگیز تماشای ستاره‌ ها توضیح می‌دهیم.

رصد ستاره ها؛ ارتباط با طبیعت

وقتی به آسمان پرستاره نگاه می‌کنید احساس خوشایندی از ارتباط با طبیعت به دست می‌آورید و می‌فهمیم بخشی کوچکی از جهانی بی‌نهایت هستیم، یک مکان تاریک تصور کنید با یک تلسکوپ و میلیون‌ها ستاره در آن وجود دارد، احتمالاً آرامشی که آن لحظه خواهید داشت توصیف نشدنی است. یک مطالعه فنلاندی که در مجله روان‌شناسی محیطی منتشر شده است می‌گوید که گذراندن ۱۵ دقیقه در طبیعت می‌تواند به شما کمک کند سرحال باشید و سطوح کورتیزول کمتری داشته باشید.

آسمان شب؛ یک تسکین‌دهنده کامل استرس است

استفاده از طبیعت می‌تواند نقش مهمی در سلامت و تندرستی داشته باشد. متأسفانه، بسیاری از مردم حتی نمی‌توانند از پنجره خانه خود آسمان زیبای شب را تماشا کنند. تحقیقات نشان می‌دهد که قرارگرفتن طولانی‌مدت در معرض نور مصنوعی کیفیت خواب را کاهش می‌دهد، و به طور غیرمستقیم بر سلامت روان ما مانند اضطراب و افسردگی اثرگذار است. اگر در محیط شهری و شلوغ و پراسترس زندگی می‌کنید یکی از راه‌های به‌دست‌آوردن آرامش ایدهٔ تماشای آسمان زیبای شب و ستاره‌ها می‌باشد

قدرت خلاقیت خود را بیشتر کنید

فیزیولوژیست‌ها اشاره می‌کنند که بهترین ایده‌ها زمانی مطرح می‌شوند که در آرامش باشیم. تماشای آسمان صاف شب می‌تواند افکار شما را آرام کند و خلاقیت شما را بیشتر کند.

سرگرمی خانوادگی

تماشای ستارگان همراه خانواده یک سرگرمی یک ایده عالی است؛ می‌توانید از تماشای ستارگان برای ارتباط بهتر با خانواده خود استفاده کنید. دوربین دوچشمی خود را آماده کنید و پتوی روی خودتان و عزیزانتان بیندازید به آسمان صاف شب خیره شوید. ستاره موردنظر خودتان را برای مشاهده انتخاب کنید و از این که کنار خانواده هستید لذت ببرید.

امشب ستاره ها را تماشا کنید

آسمان شب یک فعالیت هیجان‌انگیز است که می‌تواند به شما در کاهش استرس و تقویت خلاقیت کمک کند. پیشنهاد می‌کنم با یک هماهنگی همراه با خانواده و عزیزان امشب به حیاط منزل خود بروید و از دیدن ستاره‌ها لذت ببرید.

اخطار: دیدن آسمان شب در پشت‌بام‌ها و.. می‌تواند خطر سقوط از ارتفاع را همراه داشته باشد. لطفاً مکانی امن برای تماشای ستارگان انتخاب کنید.

منابع:

Vinesofsandhill

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *